دستگاه سورتینگ مرکبات

دستگاه سورتینگ یکی از مهم ترین دستگاه ها و ماشین آلات صنایع غذایی برای صادرات میوه ها و محصولات کشاورزی به حساب می آید. این دستگاه ها از نام انگلیسی (sort) به معنی دسته بندی کردن استفاده می کنند و وظیفه اصلی آن ها دسته بندی محصولات کشاورزی بر اساس اندازه و وزن است.

دستگاه سورتینگ یا سورتر جهت جدا سازی مواد بر اساس سایز، اندازه، رنگ، ساختار و … مورد استفاده قرار میگیرد. هدف از عملیات سورتینگ یکسان کردن کیفیت و کمیت محصول تولیدی است.دستگاه سورتینگ یا سورتر در صنایع غذایی مختلفی کاربرد دارد. مانند: دستگاه سورتینگ میوه، دستگاه سورتینگ حبوبات، دستگاه سورتینگ مرغ و دستگاه سورتینگ ماهی.

دستگاه سورتینگ مرکبات با استفاده از حسگر های خود می تواند میوه های بزرگتر را از کوچکتر جدا کند و به همین ترتیب موجب بهتر دسته بندی شدن میوه ها برای فروش و قیمت گذاری شود.

ویژگی های دستگاه 

برخی از ویژگی های عمده مدل های مختلف دستگاه سورتینگ موجود در بازار کشور به صورت زیر می باشد:

مرتب کردن میوه ها و محصولات کشاورزی بر اساس اندازه و وزن

این دستگاه ها می توانند با حسگر ها و لرزاننده های خود به راحتی تمامی میوه ها و محصولات کشاورزی وارد شده به خود را بر اساس اندازه و وزن دسته بندی کنند. حسگر های دستگاه ها قابلیت برنامه ریزی دارند و در هر فصل و برای هر میوه ای می توانید تغییرات لازم را اعمال کنید.

مرتب کردن میوه ها و محصولات کشاورزی بر اساس رنگ

برخی مدل های پیشرفته دستگاه سورتینگ از قابلیت بررسی رنگ نیز برخوردار هستند و می توانند میوه ها را بر اساس رنگ دسته بندی کنند. برای مثال در صورت وارد کردن مدل های مختلف فلفل دلمه ای، دستگاه می تواند آن ها را بر اساس رنگ جدا کند.

شستشو میوه ها و محصولات کشاورزی

برخی میوه ها و محصولات کشاورزی پیش از بسته بندی شدن نیاز به شستشو دارند که بعضی مدل های دستگاه سورتینگ این امکان را نیز به مصرف کنندگان می دهند.

بسته بندی

تمامی دستگاه های سورتینگ قابلیت بسته بندی محصولات دسته بندی شده را دارند و شما می توانید با خیال راحت در آخر ، محصول بسته بندی شده و آماده ارسال به بازار را تحویل بگیرید.

در دسته بندی دستگاه های سورتینگ میتوانید به بررسی جزئیات این دستگاه ها بپردازید و با شرکت های تولید کننده یا تامین کننده در این زمینه آشنا شوید. ماشین آلات آن ها را با هم مقایسه کرده و با این شرکت ها ارتباط برقرار کنید و درخواست قیمت خود را ارسال کنید