دستگاه رشته آش و سوپ

خط تولید پیوسته و تمام اتوماتیک دستگاه رشته آش و سوپ و پلویی بصورت کاملا پیشرفته از آماده سازی خمیر تا پخت رشته ، مطابق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا. شامل دستگاه تمام اتوماتیک تولید رشته؛ تمامی پروسه تولید continues و بدون دخالت نیروی انسانی صورت می گیرد. کاهش هزینه و زمان تولید از ویژگی های جالب توجه این خط تولید می باشد. به طوری که زمان مورد نیاز برای تولید رشته از آماده سازی خمیر تا پخت و بسته بندی و آماده شدن برای فروش به کمتر از یک ساعت کاهش یافته است.

خط تولید دستگاه رشته آش و سوپ

خط تولید پیوسته بوده و به قابلیت تولید به صورت 24 ساعته را دارا می باشد، ظریفیت تولید آن میزان 400 کیلو رشته پخته شده و آماده بسته بندی در هر ساعت می باشد. کوره منحصر به فرد این خط تولید به گونه ای طراحی شده است که زمان لازم برای پخت و خشک کردن رشته ها به کمترین میزان ممکن یعنی کمتر از 1 ساعت رسیده است. از دیگر ویژگی های این خط تولید ، تولید رشته های کاملا یکنواخت، با کیفیتی به مراتب بالاتر از کیفیت تولید با روش های سنتی و از همه مهمتر رعایت تمامی اصول بهداشتی می باشد.

یکی از انواع فرارورده های خمیری رشته است.

شاید یکی از معروف­ترین غذایی که از گذشته تا حالا پای سفره همه ایرانی ها بوده آش رشته است و صد البته خواهد بود.

رشته آشی ، انواع رشته پلویی و رشته سوپی  نیز از جمله تولیدات حاصل از آرد گندم است. در برخی ازکشورهای صنعتی به ویژه ژاپن  نیز تولید رشته فوری رواج یافته است؛که به شکل نوعی غذای حاضری به بازار ارائه می شود و غلات، ادویه ها و چاشنی های آماده نیزهمراه بسته ارائه می شود و کافی است که مصرف کننده محتویات بسته را با آب داغ مخلوط کند تا غذای آماده ای مانند سوپ یا آش حاضر شود. با توجه به این که انواع رشته جز مواد غذایی پر مصرف خانوده ها محسوب می شود اطمینان از کیفیت و بهداشتی بودن آن نقش مهمی در تامین سلامت افراد دارد.

رشته آشی

رشته آشی را از  مخلوط کردن آرد گندم (آرد ستاره درجه یک)، آب و نمک پس از طی مراحل مختلف عمل آوری به وسیله دستگاه تولید و سپس خشک می گردد.  آش رشته، این غذای خوشمزه گاهی در مهمانی ها به صورت پیش غذا سرو می­شود و مخصوصا در ماه رمضان  جایگاه ویژه ای در سفره افطار دارد .

رشته پلویی

رشته پلویی از مخلوط کردن آرد گندم (آرد معمولی)، آب و نمک یا بدون نمک پس از طی مراحل مختلف عمل آوری به وسیله دستگاه به صورت رشته های نازک تر از رشته آشی تولید و سپس خشک و بو داده می شود.

یکی از غذاهای که شب عید خورده می‌شود رشته پلو است چرا که قدیمی‌ها اعتقاد داشتند رشته نمادی از رشته زندگی است و عقیده داشتند در همین ابتدای سال با خوردن این غذا سر رشته کار و زندگی دستشان می‌آید و به موفقیت دست پیدا می‌کنند. تهیه این غذا بسیار ساده و کم هزینه است، فقط باید توجه داشته باشید که رشته پلویی علیرغم داشتن ترکیبات یکسان با رشته آشی فرق داشته و به خاطر سبوس بیشتر، رنگ تیره‌تری دارد.

رشته  سوپی یا ورمیشل

رشته سوپی با مکانیسمی مشابه و از ترکیب آرد و آب وبتاکاروتن به دست می آیند .رشته هایی که برای استفاده در پلو به کار می روند تفت (بو) داده می شوند اما رشته سوپی بعد از درست شدن و خشک شدن برای استفاده آماده است. یعنی کاملا خام به مصرف می رسند و داخل سوپ و یا در مراحل پخت، آماده خوردن می شوند.