خط کامل تولید شانه تخم مرغ

اهمیت این دستگاه 

نقش مهم بسته بندی تخم مرغ را با این دستگاه میتوان در حفظ و نگهداری از تخم مرغ در طی مراحل حمل ونقل، بازاریابی، انبار، توزیع و مصرف دانست. همچنین بسته بندی مناسب تخم مرغ و مواد مورد استفاده در بسته بندی آن، ارتباط مستقیمی در حفظ کیفیت تخم مرغ دارد زیرا در پوسته آهکی تخم مرغ روزنه های ریز میکروسکوپی وجود دارد که با هوای بیرون در حال تبادل است. وجود این روزنه ها باعث ثبات بیشتر ترکیبات داخلی تخم مرغ و افزایش ارزش تغذیه ای آن می شود.

باید مد نظر باشد که مواد محافظ تخم مرغ تمیز و عاری از بو باشند تا سلامت و بهداشت تخم مرغ حاصل شود. بنابراین بسته بندی مناسب می تواند به حفاظت بیشتر از سرمایه فرد تولید کننده منجر شود، بعلاوه نحوه طراحی کارخانه بسته بندی تخم مرغ از نظر به حداقل رساندن میزان آلودگی محصول نهایی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است .

مواد اولیه مورد نیاز دستگاه

  • کاغذ باطله
  • کارتن باطله

بازیافت کاغذ باطله و کارتن باطله

در تمامی کشورهای جهان، امروزه صنعت بازیافت یکی از سود آورترین مشاغل در خطوط صنایع سلولزی می باشد. تولید مواد مختلف از کاغذ و کارتن باطله نیز به دلیل ارزانی مواد اولیه کسب و کار مناسبی است که ضمن حفاظت از محیط زیست و اشتغال زایی از سود خوبی نیز برخوردار است.همچنین از جمله ملاک های اصلی صنعتی شدن ممالک پیشرفته چگونگی بازیافت مواد است.

الگوی مصرفی جوامع امروزی طوری است که همیشه مقدار قابل ملاحظه ای زباله تولید می گردد. با توجه به روند موجود در جوامع امروزی، کشورها تمهیداتی در خصوص دفع و از بین بردن زباله ها و ضایعات باید اتخاذ کنند. از جمله مدفون کردن، سوزاندن زباله ها، خرد و ذوب کردن از روش هایی که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد.  بهترین راه محافظت از منابع، بازیافت مواد با این دستگاه می باشد. قسمت عمده زباله های جامد تولیدی کشورها را مقوا و کاغذ شامل می شود. از بازیافت کاغذ و کارتن می توان در تولید کاغذ فلوتینگ (ورق کنگره ای یا موج دار)، کاغذ تست لاینر(نوعی کاغذ کرافت)، شانه تخم مرغ ، کاغذهای بهداشتی، کارتن، کتاب، دفتر و  … استفاده کرد.

در روش های رایج تولید خمیر کاغذ محیط زیست مورد تهدید واقع می شود، زیرا علاوه بر آلودگی های شیمیایی و حلال ها و … با مصرف درختان ضرر جبران ناپذیری به طبیعت وارد می شود. لذا با ارائه پروژه مذکور گامی مهم در جهت کاهش قطع درختان و آسیب های زیست محیطی برداشته می شود.

لیست تجهیزات مورد استفاده در خط تولید 

  • سیستم قالب گیری
  • سیستم پالپینگ
  • سیستم خشک کن

شرح فرآیند تولید

تعریف : شانه تخم مرغ کارتنی است قالب گیری شده جهت نگهداری و حفظ تخم مرغ هنگام حمل ونقل وجابجایی بصورت مطمئن ، که عمدتا از کاغذ و کارتن باطله تولید می شود، تولید شانه تخم مرغ به صورت شماتیک بصورت زیر بیان می شود و بطور کلی شامل سه بخش می باشد.

ضایعات کاغذ و مقوا ← هیدرا پالپینگ ← مخلوط کردن پالپ (میکسینگ) ← تغذیه خمیر← قالب گیری ← انتقال ← خشک کن پیوسته ← جمع آوری خودکار ← شمارش و دسته بندی ← انبار

خط کامل تولید شانه تخم مرغ 

این خط توانایی تولید با ظرفیت‎های متفاوت را دارا می باشد .