خط تولید ظروف pet

بطری پلاستیکی بطور کلی در دو نوع دسته بندی می شود. بطری پت و بطری های پلی اتیلن. بری های پت طی دو مرحله و با دستگاه های تزریق پلاستیک پت زن و دستگاه باد کن تولید میشوند که خرید این دو دستگاه هزینه قابل توجهی را در بر دارد. اما تولید بطری های پلی اتیلن با استفاده از دستگاه پلاستیک بادی و در یک مرحله انجام می پذیرد. دستگاه بادی قیمت بسیار پایین تری نسبت به دستگاه های خط تولید بطری پت دارد. در ادامه ابتدا به معرفی خط تولید بطری پلی اتیلن و در انتهای مقاله به تشریح دستگاه تزریق پلاستیک پت و دستگاه بادکن پت که در خط تولید ظروف pet کاربرد دارند خواهیم پرداخت.

دستگاه پلاستیک بادی چیست؟

دستگاه پلاستیک بادی از نظر ساختار با دستگاه تزریق پلاستیک مشابه است. این تشابه به اندازه ای زیاد است که بسیاری به این ماشین صنعتی، دستگاه تزریق پلاستیک بادی نیز می گویند.
تفاوت دستگاه بادی با دستگاه تزریق در گیره و نازل واحد تزریق می باشد. تولید انواع بطری و همچنین دبه و ظروف پلاستیکی درون تهی از جمله کاربرد های دستگاه پلاستیک بادی که در ایران توسط شرکت هایی نظیر فرمانی، قربانی و راد ماشین ساخته می شود، می باشند.

 بطری پت

بطور کلی تمامی بطری هایی که برای بسته بندی نوشیدنی های گازدار اعم از نوشابه، ماء الشعیر، دوغ، دوغ گازدار، آب اکسیژنه و همچنین بطری انواع آب معدنی، آب رادیاتور و … بکار می روند به بطری پت معروف هستند. بطری پت می تواند در سایز های مختلفی از جمله ۲۵۰، ۵۰۰ سی سی، یک، یک و نیم، چهار لیتری و حتی حجم های بالاتر تولید شود.

مشخصات فنی این دستگاه :

Cavity: 2
Theory output(500ml):1800-2000pcs/hr
۱۸۰۰-۲۰۰۰pcs/hr
Max. volume 2L
Bottle mouth maximum overall diameter: 80mm
Bottle biggest diameter: 100mm
Bottle maximum height: 330mm
Power specifications Light tube quantity: 32pcs
Light tube power: 0.75KW
Maximum heating power: 24KW
All electric machine installation :27KW
Actual consumption: 8.1KW
Air pressure specification Work pressure 7-9kg/cm2
Low-pressure gas consumption 1000L/min
Blow bottle pressure 25-35kg/cm2
Higher -pressure gas consumption: 1500Ltr/min

تصویر محصول این دستگاه :