خط تولید دستمال مرطوب

دستگاه تمام اتوماتیک خط تولید دستمال مرطوب

استفاده از دستمال برای پاک کردن پوست و سطوح و عوامل دیگر از دیرباز توسط دستمال های پارچه ای صورت می گرفت لذا با افزایش روزافزون جمعیت و تقاضای بیشتر برای این محصول، دیگر دستمال های پارچه ای به دلیل نواقصات موجود در آنها جوابگوی نیاز نبود. بنابراین مهندسان و کارشناسان دست به تولید منسوجاتی زدند که دارای تار و پود بافت نبودند و به این منسوجات، بدون بافت گفته می شد. روش های تتولید دستمال مرطوب آسان تر بوده و فرآوری آنها به سادگی صورت می گیرد. که قیمت تمام شده آنها در مقایسه با دیگر محصولات مقرون به صرفه تر می باشد. دستمال های مرطوب از این منسوجات تهیه می شوند. قابل ذکر است که جنس این دستمال ها می تواند از مواد مختلفی همچون الیاف پنبه، پلی استر، ویسکوز و یا ترکیبی از این الیاف باشد.

دستمال مرطوب جزء لوازم بهداشتی و مصرفی روزانه است که مورد استفاده خیلی از نفرات برای پاک کردن دست و صورت، پوست از مواد آلاینده همانند گرد و خاک، چربی و عوامل دیگر قرار می گیرد. این دستمال به دلیل داشتن مواد پاک کننده و مرطوب کننده و لوسیون خاص مناسب  به راحتی عمل پاک کردن را انجام می دهد. از این دستمال می توان برای پاک کردن بعضی از سطوح نیز استفاده کرد.

شرح چگونگی فرآیند تولید دستمال مرطوب

رول پارچه ای که از نوع اسپان باند می باشد در محل مخصوص قرار گرفته و دستگاه برش شروع به برش زدن این پارچه در ابعاد مساوی می کند. برای مرطوب کردن دستمال از آب و مواد خاص که بسته به نوع کاربری دستمال دارد و می تواند مواد نرم کننده، سیلیکون، لوسیون در انواع رایحه ها باشد، استفاده می گردد. ضمن حرکت دستمال به سمت دستگاه برش این عملیات انجام می گیرد. پس از آماده شدن دستمال ها که در اندازه و ابعاد مشخص برش خورد و تا شده اند، به طرف قسمت بسته بندی ارسال می گردند.

در بخش بسته بندی تولید دستمال مرطوب ، رول های آماده بسته بندی در دو سمت دستمال ها یعنی در بالا و پایین دستمال قرار گرفته به طرف دستگاه دوخت و پرس هدایت می شوند. بر روی لفافه بسته بندی قسمت مخصوص بازکردن و برداشتن دستمال در نظر گرفته شده است. این دستمال ها را می توان در هر ابعاد و اندازه ای که سفارش می شود تولید کرد و همچنین رنگ آنها را نیز می توان به صورت درخواستی اعمال نمود.

مراحل تولید دستگاه :

Non-woven tissue→laid paper onto the machine→folding→wetting→cutting→pack automatic→ code→end products.

مشخصات فنی دستگاه :

Material size 80-260mm
(Bag size Max:190x110mm Min:60x30mm (L x W)
Packaging speed 80-300 bags/min(according to the size and component of wet tissue)
Power supply 220V, 50Hz, 2.8kw
Liquid adding range 0-10ml
Packing material PP, PE, compound film, aluminum foil film, paper film, etc.
Overall Dimensions 2600×۱۴۸۰×۱۵۰۰ mm
Weight 800kg

تصویر محصول دستگاه :